Faktura cykliczna - jak stworzyć cykl faktur cyklicznych?
Ostatnia aktualizacja: 2024-07-11
.
Spis treści artykułu:
- jak aktywować opcję faktur cyklicznych
- jak zapoczątkować cykl faktur
- jak usunąć utworzony cykl
- jak dodać powód zwolnienia z podatku na fakturze cyklicznej tworzonej z własnej definicji
- jak masowo usunąć lub eksportować wybrane cykle
Dowiedz się, jak skorzystać z tej funkcji, korzystając z interaktywnego przewodnika.
Jak aktywować opcję faktur cyklicznych?
Aby mieć możliwość wystawiania faktur cyklicznych:
.
- przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Twoje konto;
- następnie znajdź sekcję Automatyczne wystawianie dokumentów cyklicznie;
- zaznacz checkbox przy opcji Dokumenty cykliczne;
- zatwierdź zmiany za pomocą przycisku Zapisz.
Jak zapoczątkować cykl faktur?
PIERWSZE ROZWIĄZANIE
Aby zapoczątkować cykl faktur, przejdź do zakładki Przychody > Faktury cykliczne. Program przeniesie Cię do listy faktur cyklicznych.
Przycisk Nowa faktura cykliczna umieszczony jest z lewej strony ekranu. Jeśli wykonujesz ten krok po raz pierwszy, przycisk Nowa faktura cykliczna znajdziesz również na środku okna głównego.
W formularzu faktury cyklicznej możesz określić szczegółowe parametry.
Zacznij od wybrania dogodnej dla Ciebie opcji stworzenia cyklu:
1. Opcja Na podstawie faktury pozwoli Ci wygenerować fakturę cykliczną wyłącznie na podstawie danych stworzonej już wcześniej faktury, którą w tym miejscu wybierzesz. Wystarczy wpisać numer faktury, nazwę, bądź NIP kontrahenta - tuż po wpisaniu pierwszych znaków program sam rozwinie listę proponowanych dokumentów. Tym sposobem rubryki informacyjne zostaną automatycznie uzupełnione o dane ze stworzonej przez Ciebie już wcześniej faktury, bez konieczności ich ponownego uzupełniania. Należy pamiętać, że wprowadzając zmiany w fakturze podstawowej, analogicznie zostaną też zmienione dane we wszystkich fakturach cyklicznych, generowanych na jej podstawie.
2. Decydując się na opcję Własna definicja, dostajesz możliwość stworzenia swego rodzaju “szablonu” gotowych już danych, na podstawie których Twoje faktury cykliczne będą generowane. Własna definicja pozwala także na łatwą edycję cyklu w przeciwieństwie do cyklu na podstawie faktury, gdzie trzeba edytować przykładową fakturę, aby zmienić cokolwiek w cyklu. Aby stworzyć taki cykl wystarczy uzupełnić rubryki Sprzedawca, Klient, Termin płatności, Produkt, Ilość, Cena brutto, Waluta, Kody GTU, Oznaczenia dotyczące procedur oraz MPP odpowiednimi informacji i tym sposobem każda kolejna faktura będzie wystawiana z ich uwzględnieniem. Jeśli posiadasz kilka firm w systemie, możesz wskazać Sprzedawcę. Lista klientów pojawi nam się już po wpisaniu pierwszej litery w polu Klient. Oznacz również termin płatności, wybierz produkt, jego ilość, cenę i walutę.
Uwaga! Nie ma możliwość wyboru, więcej niż jednej pozycji w sekcji produkt. Chcąc wygenerować fakturę cykliczną z kilkoma produktami, należy stworzyć ją na podstawie istniejącej już faktury.
Uzupełnij rubrykę Kody GTU, Oznaczenia dotyczące płatności i to już wszystko.
Możliwość wybrania opcji MPP - Mechanizm podzielonej płatności jest dostępny w przypadku gdy spełniamy trzy z poniższych warunków:
.
- wartość brutto całej faktury jest > 15 tys. zł;
- chociaż jedna pozycja na fakturze jest z kategorii tzw. towarów/usług wrażliwych np. paliwa, stal, tablety, smartfony, usługi budowlane, części i akcesoria do pojazdów silnikowych, węgiel i produkty węglowe, maszyny i urządzenia elektryczne;
- sprzedawca oraz nabywca to podatnicy VAT.
3. Po wybraniu bazy faktury cyklicznej, należy określić Rodzaj faktury i tu mamy dwie możliwości wyboru: Przychód i Wydatek.
4. W rubryce Opis (jest to pole robocze widoczne tylko dla Ciebie) nadaj ‘tytuł’ Twojej fakturze cyklicznej. Określ, kto jest Nabywcą i czego ona dotyczy, by w przyszłości łatwiej było Ci ją odszukać i aby utrzymać porządek w dokumentacji. Faktury można filtrować alfabetycznie oraz w kolejności stworzenia ich w systemie.
Możesz także, na podstawie wcześniej wystawionej faktury proformy, ustawić opis, którego dane (jak dzień, miesiąc, rok) będą zmienne np. Cztery Pionki - Usługa marketingowa czerwiec 2021, Cztery Pionki - Usługa marketingowa 01/2022.
W tym celu możesz wykorzystać poniższe zmienne:
{{year}} - rok,
{{day}} - dzień,
{{month}} - miesiąc,
{{previous_year}} - poprzedni rok,
{{next_year}} - następny rok,
{{previous_month}} - poprzedni miesiąc,
{{next_month}} - następny miesiąc,
{{month_in_words}} - miesiąc słownie,
{{previous_month_in_words}} - poprzedni miesiąc słownie,
{{next_month_in_words}} - następny miesiąc słownie,
{{month+1}}, {{month+2}}, {month+3}} ... - jeden/dwa/trzy miesiące do przodu,
{{month_in_words+1}}, {{month_in_words+2}}, {{month_in_words+3}} ... - jeden/dwa/trzy miesiące do przodu słownie,
{{month-1}} {{month-2}} {{month-3}} ... - jeden/dwa/trzy miesiące wstecz,
{{month_in_words-1}} {{month_in_words-2}} ... - jeden/dwa/trzy miesiące wstecz słownie,
Więcej o zmiennych w opisie na fakturach cyklicznych znajdziecie we wpisie Jak wprowadzić zmienne w tytule pozycji (np. dzień, miesiąc, rok) na fakturach cyklicznych?
Po wypełnieniu pierwszej części, pozostanie uzupełnienie pozostałych parametrów, określających szczegóły generowania faktury cyklicznej, takich jak:
5. Data wystawienia pierwszej faktury - wybierz datę, od której chcesz rozpocząć Twój cykl i automatyczne wystawianie faktur cyklicznych. Pierwsza faktura może zostać wygenerowana i wysłana np. 20.06, natomiast kolejne faktury np. każdego 1 dnia kolejnego miesiąca 01.07, 01.08 itd. - patrz pozycja 8. Wystawiaj w dany dzień miesiąca.
6. Następnie wystawiaj kolejne faktury w odstępach - tu możesz określić częstotliwość, z jaką kolejne faktury mają być generowane (tydzień, miesiąc, 2 miesiące, 3 miesiące, 6 miesięcy, rok).
7. Godzina wystawienia faktury - zaznacz pełną godzinę wysyłki faktur, spośród dostępnych opcji. Należy jednak pamiętać, że przy ustawieniu wysyłki faktur cyklicznych między godzinami 24:00 - 02:00 mogą wystąpić opóźnienia przy systemowym wystawianiu przedmiotowych faktur (opóźnienie wynosi maksymalnie 24 godziny). Jest to związane ze strefą czasową serwerów, na których przechowywane są dane systemu Fakturownia.pl.
Rozwiązaniem, które proponujemy, jest zmiana godziny automatycznego wystawiania faktury na 02:00 - 03:00 lub na godziny późniejsze, niż domyślnie ustawiona godzina.
8. Wystawiaj w dany dzień miesiąca - masz możliwość określania konkretnego, stałego dnia od 1 do 31, w ciągu całego miesiąca, w którym nastąpi wysyłka każdej kolejnej faktury cyklicznej.
9. Wystawiaj tylko w dni robocze to funkcja, której zaznaczenie sprawi, że generowanie faktur będzie następowało tylko w dni robocze, tj. od poniedziałku do piątku, bez względu na to czy któryś z nich jest ustawowo wolny od pracy.
W momencie, gdy data wystawienia wypadnie w sobotę lub w niedzielę, program wystawi fakturę z jedno, bądź dwudniowym opóźnieniem.
W sytuacji, gdy faktura ma być generowana ostatniego dnia miesiąca, który przypadnie w sobotę lub niedzielę, to faktura wystawi się ostatniego dnia roboczego danego miesiąca, np. 31.01, niedziela, faktura zostanie wysłana 29.01 tj. piątek.
10. Automatycznie wysyłanie faktury e-mailem - w oknie, które się pojawi po zaznaczeniu tej opcji, możesz wpisać adres e-mail Nabywcy, do którego program ma automatycznie wysyłać faktury po ich wystawieniu. System umożliwia wysłanie faktury do 5 różnych adresów mailowych. Po każdym adresie należy zastosować " , " np. email1@nazwa.pl, email2@nazwa.pl.
11. Wysyłaj powiadomienia sprawi, że powiadomienie o wystawieniu nowej faktury cyklicznej zostanie wysłane na Twój e-mail. Po wystawieniu faktury cyklicznej i ustawieniu co jaki czas mają się wystawiać kolejne faktury, nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności (poza np. pobraniem ich w PDF lub wysłaniem).
12. Wystawiaj dokumenty jako opłacone - w przypadku jeśli zaznaczysz tę funkcję, generowane przez program faktury będą widniały jako już opłacone.
13. Inny od domyślnego format numerowania faktur - jeśli zależy Ci na spersonalizowanym sposobie numerowania faktur, to w tym miejscu możesz określić odrębny format numerowania dokumentów lub wybrać z przykładowych proponowanych przez program.
14. Nie aktualizuj danych sprzedawcy - opcja dostępna tylko dla faktur cyklicznych wystawionych na podstawie faktury. Jeśli nie zaznaczysz opcji w formularzu tworzenia faktury cyklicznej, dane z faktury bazowej zostaną skopiowane do nowej faktury, ale dane z sekcji Sprzedawca zostaną wyczyszczone i zastąpione danymi z działu. Jeśli zaznaczysz opcję nie aktualizuj danych sprzedawcy dane z rubryki Sprzedawca zostaną skopiowane 1:1.
15. Data sprzedaży na fakturze - tutaj masz kilka możliwości wyboru:
- domyślna (data wystawienia faktury),
- tylko miesiąc i rok,
- ostatni dzień miesiąca,
- “X” dzień poprzedniego miesiąca,
- “X” dzień tego samego miesiąca,
- “X” dzień następnego miesiąca.
16. Kiedy zakończyć wystawianie - możesz określić i wybrać datę, kiedy chcemy zakończyć cykl automatycznego generowania faktur dla danego kontrahenta. Jest to jednocześnie sposób, w jaki należy wyłączyć funkcję faktur cyklicznych.
17. Komentarz - tutaj możesz zawrzeć notatkę do stworzonego cyklu faktur lub inne istotne informacje, jakie chcesz zawrzeć dla tego dokumentu.
Na koniec kliknij Zapisz i tym samym po skonfigurowaniu cyklu możesz sprawdzić jego podstawowe parametry oraz listę faktur, jakie zostały wystawione na jego podstawie.
W menu listy faktur cyklicznych odnajdziesz filtr Szukane słowo, Klient, Dział. Filtry te ułatwią Ci szybsze wyszukiwanie danych faktur w cyklach.
Szukane słowo wyszukuje frazę zawartą w opisie i podstawie faktury cyklicznej. Filtr Klient po wpisaniu pierwszej litery wysuwa listę proponowanych Nabywców. Natomiast Dział pozwala na wyselekcjonowanie faktur cyklicznych w poszczególnym dziale firmy, bądź jeśli prowadzisz kilka firm możesz wytypować faktury cykliczne konkretnej z nich.
DRUGIE ROZWIĄZANIE
Inną metodą generowania faktur cyklicznych jest utworzenie cyklu z poziomu faktury, która jest już utworzona w systemie. Przejdź do podglądu faktury, na podstawie której chcesz utworzyć cykl. Następnie z szarej belki ponad dokumentem wybierz Więcej opcji > Ustaw cykliczną. System przeniesie bezpośrednio do formularza tworzenia nowego cyklu.
UWAGA! Ważną opcją podczas generowania faktur cyklicznych jest możliwość zmiany nazwy produktu wraz z kolejną wygenerowaną fakturą cykliczną. Przydaje się to zwłaszcza przy sprzedaży abonamentowej. W nazwie produktu możesz umieścić wtedy zmienne np. dotyczące tygodnia, miesiąca, roku, które automatycznie są inne przy każdej fakturze cyklicznej. Pełne informacje znajdziesz w artykule Jak wprowadzić zmienne w tytule pozycji na fakturze.
Jak usunąć cykl faktur?
Aby poprawnie usunąć utworzony w systemie cykl faktur, musisz najpierw określić datę, kiedy chcesz, aby automatyczne generowanie faktur w ramach cyklu zostało wyłączone. Samo usunięcie cyklu z listy, nie sprawi, że kolejne dokumenty, zgodnie z ustawieniami, nie będą się tworzyć.
Aby wyłączyć cykl przejdź na listę faktur cyklicznych na swoim koncie poprzez zakładkę Przychody > Faktury cykliczne.
Następnie w szczegółach utworzonego cyklu skorzystaj z przycisku Edytuj, by móc wprowadzić zmiany w cyklu.
Na samym dole znajdziesz rubrykę Kiedy zakończyć wystawianie. Z kalendarza, który jest widoczny po kliknięciu w rubrykę, wybierz datę i zatwierdź zmiany przyciskiem Zapisz. Wykorzystanie tej opcji zatrzyma wystawianie kolejnych dokumentów. Taki cykl możesz pozostawić na liście faktur cyklicznych jako nieaktywny lub usunąć go korzystając z ikony zębatki po prawej stronie.
Jak dodać powód zwolnienia z podatku na fakturze cyklicznej tworzonej z własnej definicji?
W systemie istnieje możliwość dodania powodu zwolnienia z podatku na fakturze cyklicznej, którą tworzysz według własnej definicji.
Aby informacja taka mogła znaleźć się na fakturze przejdź do zakładki Ustawienia > Ustawienia konta > Twoje konto. W sekcji Faktury z VAT czy bez VAT (dawne rachunki) odznacz checkbox przy opcji Uwzględniaj podatek VAT na fakturach. Aby na fakturze pojawiła się stawka zw, zaznacz checkbox przy opcji Zwolnienie z VAT. Pamiętaj, by zapisać zmiany.
W zakładce Ustawienia > Ustawienia konta > Konfiguracja > Faktury i dokumenty w polu Domyślna podstawa zastosowania stawki zw (zwolnione z opodatkowania) na fakturach możesz wybrać powód zwolnienia, który będzie automatycznie widoczny na dokumentach. Zatwierdź wprowadzone zmiany przyciskiem Zapisz na dole strony.
Powód zwolnienia możesz ustawić również per dział w zakładce Ustawienia > Dane firmy.
Jeśli aktywujesz tę opcję i na fakturze cyklicznej tworzonej z własnej definicji wybierzesz produkt, który jako stawka VAT ma oznaczenie zw, wówczas na fakturze wystawionej z cyklu pojawi się powód zwolnienia.
Jak masowo usunąć lub eksportować cykle?
Przy pozycjach na liście cykli widoczne są checkboxy, dzięki którym możesz zastosować masowe działania dla więcej niż jednego cyklu.
Dzięki temu możesz:
- masowo usuwać wybrane cykle;
- eksportować tylko wybrane cykle do pliku XLS
Wcześniejsze działanie systemu pozwalało usuwać cykle tylko pojedynczo, a opcja eksportu dotyczyła wszystkich cykli, bez możliwości wyboru, które dane mają zostać wyeksportowane.
Po zaznaczeniu checkboxów przy wybranych cyklach możesz usunąć je, klikając przycisk Usuń ponad listą cykli lub wyeksportować dane za pomocą przycisku Eksport do XLS.
Interaktywny przewodnik poprowadzi Cię krok po kroku na rzeczywistych ekranach Fakturowni, umożliwiając łatwe zrozumienie i wykonanie potrzebnych działań.
Kliknij Start aby rozpocząć, a następnie klikaj w niebieskie pola, lub użyj strzałek w prawym dolnym rogu do nawigowania po instrukcji.
Sprawdź również:
Jak przetestować wystawianie faktur cyklicznych?
Wydatki cykliczne
Własne role - dostęp do faktur cyklicznych
Produkt jako usługa elektroniczna
Własna definicja faktury cyklicznej oraz jak utworzyć faktury cykliczne poprzez funkcję 'dodaj podobny'?
Powrót
Komentarze
soul55@wp.pl
2014-09-26 13:59
piotr.wajs
2014-09-26 14:13
biuro@balonik.com.pl
Obecnie automatycznie ustawią się na data wystawienia + 3 dni, co mi utrudnia ponieważ w umowie klienci mają płatność do 10 każdego miesiąca.
2015-01-07 14:11
mkozicka
Pozdrawiam,
Malgorzata Kozicka
--
Malgorzata Kozicka
e-mail: malgorzata@radgost.com
tel: +48 22 250 15 80
www.radgost.com
2015-01-08 10:29
biuro@telenext.pl
2015-02-13 18:27
piotr.wajs
2015-02-19 18:18
slk
2015-10-31 10:19
mariaseta
2015-11-02 12:45
Filip
Czynsz najmu miesiąc 10.2015
Czynsz najmu miesiąc 11.2015
itd.
Ale w opisie żeby automatycznie wstawiał datę aktualną (miesiąc). Proszę o informację.
2015-11-19 09:53
piotr.wajs
2016-01-05 14:12
ArturK.
- czy możliwe jest zdefiniowanie okresu generowania faktur cyklicznych w funkcji wartości usługi? bardziej obrazowo - jak realizować fakturami cyklicznymi umowę leasingową? Mamy towar o zdefiniowanej wartość oraz kwotę za miesięcznej raty. Czy można na tej podstawie automatycznie określić ilość generowanych faktur miesięcznych i wartość ostatniej jeżeli raty miesięczne nie dzielą wartości umowy bez reszty? np sprzedaje towar o wartości 105 zł i dzielę płatność na raty po 11 zł/m-c. Czy system potrafi automatycznie przyjąć następujący harmonogram fakturowania:
- przez okres 9 miesięcy generować faktury o wartości 11 zł
- ostatnią fakturę wygenerować na kwotę 6 zł
- poinformować strony o zbliżającym się końcu umowy, następnie o jej wygaśnięciu
2016-01-11 11:47
piotr.wajs
2016-01-18 11:31
tymoteusz
2017-01-26 21:47
Rene
mam ustawione faktury cykliczne dla kontrahentów na podstawiefaktur wystawionych w poprzednich miesiącach. Moje pytanie jeżeli zmienię w głównych ustawieniach Nr konta to czy kolejne faktury cykliczne zaczytają zmianę czy mimo wszystko wystawią się zgodnie z wcześniejszymi fakturami z poprzednich miesięcy, gdzie było "stare" konto??
2019-04-25 09:52
piotr.wajs
jeżeli cykl faktur został stworzony na postawie danego dokumentu tj na postawie faktury pierwotnej stworzonej w systemie z jakimś numerem konta, to pomimo zmian w systemie numeru konta sprzedawcy faktura cykliczna będzie się generować z numerem konta z tej faktury.
Jedną z możliwością jest zmiana numeru konta na pierwotnej fakturze . Jeżeli cykl faktur tworzy się na podstawie faktury Proforma, to bez problemu można zmienić dane na takim dokumencie.
Jeżeli dokumentem pierwotnym jest faktura VAT, to poleca się zakończenie tego cyklu za pomocą rubryki "Kiedy zakończyć wystawianie" i stworzyć nowy cykl na podstawie nowego dokumentu z aktualnym numerem konta.
Pozdrawiam,
Piotr
2019-04-25 10:23
Krzysztof
Pozdrawiam
2019-08-12 09:11
Bagi
Taką funkcją, która nie jest przypisana tylko do faktur cyklicznych jest panel klienta, gdzie klient może zobaczyć wszystkie swoje faktury w tym wystawione cyklicznie: https://pomoc.fakturownia.pl/123293-Jak-dziala-panel-dla-Twoich-klientow-
Pozdrawiam,
Bagi
2019-08-12 10:47
Paweł Bożek
Data wystawienia faktury 01.03.2020
Data sprzedaży 29.02.2020
I tak co miesiąc: sprzedaż na koniec miesiąca, faktura na początku następnego.
Tak jest w przypadku usług ciągłych np. abonamentowych (faktura może zostać wystawiona za miesiac ubiegły a on trwa do północy więc trzeba wystawić dnia następnego - w innym miesiącu).
Pytanie wraca, ale czy jest to możliwe, a jeśli tak to jak ustawić takie operacje?
2020-03-03 07:43
jarek
dziękujemy za przesłane wiadomości. W programie jako działanie standardowe nie ma takiej możliwości w funkcji faktur cyklicznych.
Jednak jako rozwiązanie niestandardowe mogę zasugerować utworzenie faktury proforma z terminem płatności wprowadzonym w polu termin płatności > Więcej > -1.
Następnie proszę utworzyć cykl w fakturach cyklicznych na podstawie tej faktury proforma. Ponieważ jest to rozwiązanie nie standardowe sugeruje wykonie pierwszego cyklu testowego z takimi ustawieniami u Pani na koncie. I sprawdzenie czy powyższe rozwiązanie zostanie wykonane przez system zgodnie z Pani oczekiwaniami. Na koncie testowym operatora z przy utworzeniu cyklu z powyższą zmienną będę mógł to potwierdzić dopiero 1 kwietnia.
W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji.
Link do bazy wiedzy: https://pomoc.fakturownia.pl/132147-O-fakturach-cyklicznych
2020-03-04 11:14
drobik
2021-04-23 11:27
jarek
tak, system umożliwia wysłanie faktury do 5 różnych adresów mailowych. Po każdym adresie proszę zastosować " , " np. emai1@nazwa.pl, email2@nazwa.pl
https://pomoc.fakturownia.pl/293483-Dodawanie-wielu-adresow-email-przy-wysylce
W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji.
2021-05-17 16:41
Biuro
Dziękuję
2021-10-29 13:06
Kamil
2022-01-05 16:22
irynak
Dziękuję za kontakt.
Aby wystawić cykliczną Fakturę Proformę należy najpierw stworzyć Proformę, na podstawie której będą generowały się Proformy cykliczne oraz przy dodawaniu nowego cyklu faktur cyklicznych w rubryce "Na podstawie faktury" wpisać numer proformy > Zapisz
W razie dodatkowych pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam
Iryna Kozachuk
2022-01-12 15:28
Marcin
mam kilku klientów dla których wystawiam w danym dniu miesiąca kilka lub kilkanaście faktur cyklicznych, czy istnieje możliwość ustawienia automatycznego wysyłania faktur tak aby wysyłały się one w jednej wiadomości? W przypadku otrzymywania przeze mnie powiadomień o wystawionych fakturach tak to właśnie działa, niestety klienci w takim przypadku otrzymują oddzielną wiadomość do każdej faktury, co sprawia, że co miesiąc muszę je sortować i wysyłać ręcznie.
Z góry dziękuję za pomoc.
2022-02-15 12:21
michalb
każda faktura utworzona cyklicznie jest przez system automatycznie wysyłana w osobnych, oddzielnych wiadomościach do kontrahentów.
Pozdrawiam,
Michał
2022-02-15 15:57
Artur
Widzę jedynie opcję exportu.
2022-05-03 12:01
Artur
Przy wprowadzeniu kilkuset faktur cyklicznych, export do pliku excel pełnych parametrów byłby pomocny przy sprawdzeniu ew. błędów.
W aktualnej sytuacji, przykładowo wystarczy, że omyłkowo pominięty zostanie checkbox "Czy wystawiać fakturę VAT" i znalezienie takiego błędu jest bardzo utrudnione. Wyjdzie on na jaw dopiero przy automatycznym generowaniu faktur i zapewne błędna faktura proforma zamiast Faktury VAT trafi do klienta. Lub nie trafi wcale jeśli pominiemy checkbox "Automatycznie wysyłanie faktury e-mailem". Nachwilę obecną nie ma możliwości nawet wyświetlenia tych parametrów na liście przy dostosowaniu wyświetlania kolumn.
2022-05-03 18:29
piotr.wajs
dziękujemy za wnikliwe uwagi dotyczące eksportu cykli faktur samo wystawiających się w systemie.
Jak tylko będziemy na etapie aktualizacji struktury importu tych faktur, weźmiemy te sugestie pod uwagę.
W przypadku importu cykli faktur również mamy w planach wdrożenie takiej funkcjonalności.
Obecnie nie jest znany termin realizacji.
Pozdrawiam,
Piotr
2022-05-04 13:48
Artur
Czy jest możliwość wyłączenia opcji wyświetlania tej informacji w fakturach cyklicznych? Klienci pytają się o tę proformę której oczywiście nigdy nie widzieli bo jest ona jedynie bazą do faktur cyklicznych w systemie.
Rozwiązaniem byłoby też wprowadzenie możliwości wystawiania faktur cyklicznych na podstawie własnego typu dokumentów, wtedy dokumentem bazowym mogłoby być np "Zamówienie nr", albo "Umowa nr." czego wyświetlanie na fakturze nie byłoby problemem.
2022-06-02 12:27
jarek
dziękujemy za wiadomość. W celu nie ujmowania na tworzonych fakturach cyklicznych informacji o fakturze proformie. Proszę o wyłączenie funkcji w zakładce Ustawienia > Ustawienia konta > Wydruki > Wstaw numer faktury proforma do faktury > odznaczyć i zapisać.
Po odznaczeniu wyżej wymienionej funkcji, taka informacja nie powinna się już pojawiać na nowo tworzonych dokumentach cyklicznych.
Dziękujemy również za sugestie, zostanie ona przekazana do właściwego działu.
2022-06-02 13:02
darek
Czy można utworzyć fakturę cykliczną wg. własnej definicji z opcją nabywca, odbiorca (centralizacja VAT)? W tej chwili widzę tylko możliwość wyboru klienta.
2023-01-27 15:56
michalb
podczas tworzenia faktury cyklicznej, wybór "Klienta" spowoduje, że dany podmiot pojawi się na dokumencie jako "Nabywca".
Pozdrawiam,
Michał
2023-01-27 16:40
Karolina
2023-05-04 13:36
Kacper_Seta
w rubryce "Data sprzedaży na fakturze" można określić datę sprzedaży na fakturach cyklicznych. Można określić “X” dzień poprzedniego miesiąca, jeśli zostanie w tej rubryce wybrany 31 dzień poprzedniego miesiąca, datą sprzedaży będzie ostatni dzień poprzedniego miesiąca.
Pozdrawiam,
Kacper
2023-05-05 12:33
Krzysztof
2024-02-02 09:17
jarek
dziękuje za pytanie. W celu aktualizacji ceny dla nowo tworzonych dokumentów w cyklu należy dokonać edycji faktury proformy na podstawie, której utworzony jest cykl.
W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji.
2024-02-02 11:20
Jan
2024-04-22 04:45
jarek
dziękuje za przesłanie wiadomości. Pana zgłoszenie zostanie przyjęte jako sugestia usprawnienia funkcji faktur cyklicznych.
Aktualnie zastosowane rozwiązania techniczne dla faktur cyklicznych nie przewidują utworzenia szablonu oraz możliwości wyboru ustawienia cyklu co 4mc.
W celu usprawnienia tworzenia kolejnych cykli przy zachowaniu ustawień z już utworzonego sugeruje korzystać z funkcji dostępnej z podglądu cyklu Dodaj podobny.
W przypadku dodatkowych pytań, jestem do dyspozycji.
2024-04-22 11:32
Agnieszka
2024-07-04 11:23
Kacper_Seta
w ustawieniach cyklu można określić dzień i godzinę wystawienia faktury cyklicznej. Zmieniając godzinę wystawienia można wpłynąć na to, które cykle zostaną wystawione wcześniej, a które później.
Pozdrawiam,
Kacper
2024-07-04 15:02
Dodaj komentarz